Tai tik rekomendacinio pobūdžio atmintinė.
Palangės montavimo eiga priklauso nuo angos konstrukcijos ir konstrukcinių ypatybių.
Už kokybišką montavimą atsakingas asmuo, atlikęs montavimo darbus.
Jeigu angokraščiai nutinkuoti, pirmiau rekomenduojama ties palange atsargiai pašalinti tinką.
Išpjauta pagal matmenis palangė pritaikoma į numatytą vietą taip, kad tarp mūro ir palangės liktų 7-10 mm tarpas. Palangė neturi remtis į sieną. Nuo vidinės sienos palangės kraštas paprastai paliekamas išsikišti 20-70 mm.
Kruopščiai nuvalyti vietą, ant kurios bus montuojama palangė. Nuo to priklausys putų / klijų sukibimo kokybė.
Atraminėmis kaladėlėmis suformuoti 2-5 laipsnių nuolydį į patalpos pusę.
Kaladėlės išdėstomos ne rečiau kaip kas 40 cm, dviem eilėmis: ties langu ir sienos kraštu.
Palangė ant kaladėlių turi gulėti stabiliai ir gerai priglusti prie apatinės lango rėmo dalies.
Pritaikius palangę, ją atsargiai išimti iš numatomos montavimo vietos (kad nesujudintumėte kaladėlių).
Visos pjautos MDP palangių vietos turi būti užlaminuotos arba užteptos vienu iš šių hermetikų: mastika „illbruck SP 525“ arba klijais „illbruck SP 350“. Neuždengtų vietų palikti negalima. (PVC palangėms tai negalioja.)
Prieš uždedant antgalius (jeigu palangės kraštai buvo nelaminuoti), būtina visą pjūvio vietą užtepti klijais „illbruck SP 350“, kurie tuo pačiu ir priklijuos antgalį.
Galima (bet nebūtina) atramines kaladėles (ir palangę) papildomai priklijuoti SP350 klijais.
Prieš įstatant palangę rekomenduojama tarp polanginio profilio ir palangės galinės briaunos priklijuoti besiplečiančią juostą (pav. 1), pvz., „illbruck TP600“ – ji tarnaus kaip šilumos izoliacija ir atitrauks palangę nuo siauriausios lango vietos.
Ant angokraščio apačios užpurkšti mažo plėtimosi putų „illbruck FM 343“, kaip parodyta piešinyje Nr. 1. Tokia putų užpurškimo schema sudaro gerą šilumos izoliaciją konstrukcijos siauriausioje vietoje ir palieka vietos putoms plėstis. Tarpelis tarp angokraščio ir apatinės palangės dalies turi būti ne didesnis negu 15-30 mm.
Sumontavus palangę, ją reikia apkrauti svoriu arba patikimai įremti 1,5-2 valandoms, kol pilnai sukietės putos.
Jeigu tarpas mažesnis, palangių tvirtinimui rekomenduojame naudoti klijus „illbruck SP350“ (pav. 3).
Ant apatinės klijavimui tinkamai paruoštos angokraščio pusės (esant reikalui, klijavimo paviršių patartina nugruntuoti), užtepti statmenai langui hibridinių klijų „illbruck SP 350“ – bent 10 mm aukščio juostas, kaip parodyta 3 pav. Tarpelis (kaladėlė) tarp angokraščio ir apatinės palangės dalies turi būti apie 6 mm. Optimalus atstumas tarp hibridinių klijų „illbruck SP 350“ juostų yra 300 mm, bet ne didesnis kaip 600 mm. Sumontavus palangę, ją reikia apkrauti svoriu arba patikimai įremti 2-6 valandoms.
Kad į paliktus tarpus statybos metu nepatektų tinko ar kitų kietų šiukšlių ir tai netrukdytų palangės galimam plėtimuisi, rekomenduojama tarpus užpildyti „illbruck FM343“ mažo plėtimosi putomis arba užsandarinti, kaip parodyta 4 pav.
Baigus montavimo darbus, rekomenduojama kartonu apsaugoti palangės paviršių nuo apgadinimo (subraižymo) vykdant tolimesnius apdailos darbus (tinkavimą, glaistymą, dažymą).
Palangių saugojimas ir pernešimas
Palangės turi būti sandėliuojamos horizontaliai, ant lygaus paviršiaus, nedulkėtose sausose patalpose. Palangių paviršius turi būti apsaugotas nuo dulkių ir purvo.
Palanges reikia apsaugoti nuo tiesioginės drėgmės (taip pat ir transportuojant).
Negalima ant apdailinio palangės sluoksnio tempti jokių kietų daiktų, taip pat ir kitos palangės: patekęs tarp jų smėlis gali subraižyti apdailinį sluoksnį.
Ypač svarbu, kad palangės nepaveiktų vanduo (kondensatas). Dėl ilgesnio didelės drėgmės poveikio, o ypač vandens (kondensato), MDP plokštė gali išbrinkti (net jeigu ji atspari drėgmei). Jei palangės montuojamos patalpose, kuriose dar bus vykdomi „šlapi“ darbai, būtina užtikrinti gerą patalpų ventiliaciją, kad būtų išvengta ant langų susidarančio kondensato, kuris nuteka ant palangių.